تاریخچه شهر سیلوانه

تاریخ خبر : 1396/07/05
تعداد بازدید: 2126
تعداد نظرات: 0
تاریخچه شهر

سيلوانه (سیلوانا) کلمه ای با ریشه ای ایتالیایی و به معنی جنگل و بیشه سبز  و نیز به معني مكاني از بهشت است. سیلوانه یکی از شهر های زیبای استان آذربایجان غربی است. در جنوب غربی استان و در فاصله 30 کیلومتری  غرب شهرستان ارومیه و در دامنه ارتفاعات بلند مشرف بر خط مرزي ايران و تركيه و در قسمت مياني ان واقع شده است.

در سال 1327 به عنوان مرکز بخش رسمیت پیدا کرد و در سال 1367 توسط رژیم بعث عراق مورد بمباران قرار گرفت و شهدای و مجروحان زیادی تقدیم انقلاب نمود . در سال 1379 طی مصوبه هیات محترم وزیران به عنوان شهر شناخته شد و در اردیبهشت 1380 شهرداری آن به طور رسمی شروع به فعالیت نمود.  سیلوانه  شهر نیکان، شهر مومنان با مردمی غیور و مهمان نواز و جاذبه های گیرا و چشم انداز های چشم نواز، سرزمین چشمه های جوشان رودها و جویباران روان و سرزمین آبهای زلال  و گوارای معدنی است که کوههای بلند و دره های عمیقش نه تنها محل گردش و تفریح بلکه تامین کننده روزی ساکنان کوهپایه  نیزاست. چهار فصل سال با زیبایی ها و مشخصه های آن که منحصر به موسم خویش اند را می توان دید. آبشار های خروشان و چشمه های آبگرم و دره های عمیق و باغات میوه وجود قله های بلند، دره های عمیق و سرسبز، چشمه های آب گرم، دریاچه های مرتفع، باغات زیبا، رودهای کوچک و بزرگ، آب و هوای خنک تابستانی، مرقد شیوخ و بزرگان، آبشارهای طبیعی، روستاهای زیبای کوهپایه­ای و صدها منظره­ی طبیعی دیگر نه تنها در شمال غرب کشور بلکه در تمام کشور کم نظیر است.

همسایگان

از شرق به شهر ارومیه و سد زیبای شهرچای و از غرب به کوههای مرزی ایران و ترکیه و با (شهر شمزینان) ترکیه و از شمال با شهر سرو و از سمت جنوب در داخل کشور با منطقه­ی دشتبیل شهرستان اشنویه دارای مرز مشترک است.

 

محصولات کشاورزی و تولیدات

وجود زمین های آبی و دیمی مستعد در منطقه، آب های فراوان زیرزمینی و جاری، اقلیم کوهستانی، بارندگی مناسب سالیانه، طبیعت زیبا و همیشه سرسبز آن، نیروی کار ارزان و فعال و زیاد و وجود راه های ارتباطی متعدد با شهرستان ها و کشورهای همجوار زمینه مناسبی برای تولید محصولاتی همچون گندم، نخود و جو  و لوبیا، عدس، سیب زمینی و  سیفی جات  و...اشاره نمود و با در نظر گرفتن شرایط  آب و هوا و اقلیم منطقه  در زمینه باغداری  نیز دارای مزیتهای زیادی می باشد از جمله  آن می توان به باغهایی همچون سیب، گلابی، گردو، زردآلو، گیلاس، آلوچه، هلو، و... ، درختانی نظیر سیب وحشی، گلابی وحشی، بوته ی سماق، گردو، بلوط، زالزالک، بادام وحشی، سنجد و ... اشاره نمود.  شهر سیلوانه به دلیل نزدیکی به مرکز  استان و طبیعت زیبا و بدیع آن وجود زمینه مناسب برای ماهیگیری و قایقرانی و شنا و سواحل زیبای مشرف به شهر سیلوانه و ...  باعث شده که درچهار فصل سال  محلی بسیار مناسب برای گردش و تفریح باشد و هر ساله هزاران نفر را جذب می نماید.

گروه :
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.