اخبار

مهمترین خبرها

اخبار

تاریخ خبر : 1399/03/03
تعداد بازدید: 458
تعداد نظرات: 0

روز قدس

روز قدس

با توجه به بیماری کرونا  مکراسم راهپیمایی روز قدس  سال 99 برگزار نگردید وحضرت ایت الله خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانی به اهمیت قدس و روز قدس اشاره نمودند که به شرح زیر سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز قدس بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای داشت:

منبع : سایت خبرگزاری دانشچو

فاکس‌نیوز: رهبری ایران تل‌آویو را با کرونا مقایسه کرد که باید با آن مبارزه کرد

این شبکه خبری در بخش دیگری از گزارش خود به مقایسه کردن رژیم صهیونیستی با ویروس کرونا توسط مقام معظم رهبری پرداخت و نوشت که رهبر ایران گفت: «برخی برای توجیه این رفتار زشت، استدلال میکنند که رژیم صهیونیستی واقعیّتی در منطقه است، بی‌آنکه به یاد آورند که با واقعیّتهای مهلک و زیان‌بخش باید مبارزه کرد و آن را ازاله کرد. امروز کرونا یک واقعیّت است و همه‌ی انسان‌های باشعور، مبارزه با آن را واجب میدانند. ویروس دیرپای صهیونیسم بی‌گمان از این پس دیری نمیپاید و به همّت و ایمان و غیرت جوانان از این منطقه ریشه‌کن خواهد شد.»

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نیز به انتشار بخش‌هایی از سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت روز قدس پرداخت.

جروزالم پست: رهبر ایران اعلام کرد که «اسرائیل باقی نخواهد ماند»

تیتر گزارش جروزالم پست بخشی از سخنان رهبری با این مضمون بود که «اسرائیل باقی نخواهد ماند».

این روزنامه صهیونیستی در گزارش خود به صحبت‌های ابتدایی رهبری در سخنرانی امروز خود پرداخت که فرموده بودند: «اوّلین سخن، یادآوری بزرگیِ فاجعه غصب کشور فلسطین و تشکیل غدّه‌ی سرطانی صهیونیستی در آن است. در میان جنایات بشری دوران‌های نزدیک به زمان حاضر، هیچ جنایتی در این حجم و با این شدّت وجود ندارد. غصب یک کشور و بیرون کردن مردم برای همیشه از خانه و کاشانه و سرزمین اجدادی خود، آن هم با فجیع‌ترین انواع قتل و جنایت و هلاکِ حَرث و نسل و ده‌ها سال تداوم این ستم تاریخی، حقیقتاً یک رکورد جدید از سَبُعیّت و شیطان‌صفتی بشر است.»

خبرگزاری «رویترز» نیز بخش‌هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری را منتشر کرد.

رویترز: رهبر ایران اسرائیل را غده‌ای که باید حذف شود دانست

رویترز نوشت که رهبری ایران در سخنرانی خود درباره رژیم صهیونیستی گفت: «رژیم صهیونیستی زائده‌ای مهلک و زیان بخش برای این منطقه است و به‌یقین ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.»

این خبرگزاری انگلیسی در ادامه گزارش خود تلاش کرد تا واکنش مقامات آمریکایی و غربی به سخنان رهبری را منتشر کند.

پایگاه خبری «تایمز هند» نیز به بازتاب سخنان رهبری به مناسبت روز جهانی قدس پرداخت.

تایمز هند: رهبر ایران گفتند که ویروس صهیونیسم ریشه کن می‌شود

این پایگاه خبری به این بخش از سخنان رهبری اشاره کرد که فرموده بودند: «امروز دنیا یک به یک تعداد قربانیان کرونا را در سراسر جهان میشمارد، امّا هیچ کس نپرسیده و نمیپرسد قاتل و مسئول صد‌ها هزار شهید و اسیر و مفقود در کشور‌هایی که آمریکا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن کرده‌اند کیست؟ چرا کسی قتل‌عام شدن مسلمانان را تسلیت نمیگوید؟ چرا میلیون‌ها فلسطینی باید هفتاد سال از خانه و کاشانه‌ِی خود دور بوده و در تبعید به سر برند؟ و چرا قدس شریف، قبله‌ی اوّل مسلمانان باید مورد اهانت قرار گیرد؟»

تایمز هند همچنین نوشت که رهبر ایران تاکید کردند که ویروس صهیونیسم ریشه‌کن می‌شود.

پایگاه اینترنتی شبکه خبری العربیه نیز در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری از این تیتر استفاده کرد که رهبر ایران فرمودند اسرائیل از بین خواهد رفت.

العربیه: رهبر ایران مبارزه برای آزادی فلسطین را جهاد فی سبیل‌الله دانستند

این شبکه خبری در ادامه بخش‌های مختلفی از سخنان رهبری را منتشر کرد و نوشت که رهبر ایران گفتند: «مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل اللّه و فریضه و مطلوب اسلامی است. پیروزی در چنین مبارزه‌ای تضمین شده است، زیرا فرد مبارز حتّی در صورت کشته شدن هم به اِحدی الحُسنیین دست یافته است.»

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری به مناسبت روز جهانی قدس پرداخت.

اسپوتنیک ویدئوی کامل سخنان مقام معظم رهبری در روز قدس را منتشر کرد

این خبرگزاری با اشاره به این موضوع که ایران از سال ۱۹۷۹ میلادی (سال پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) روز جهانی قدس را در حمایت از فلسطین و مخالفت با اسرائیل برگزار می‌کند، به انتشار ویدئوی کامل سخنرانی مقام معظم رهبری به زبان انگلیسی در گزارش خود پرداخت.

بنگاه خبری «دویچه وله» آلمان نیز در پایگاه اینترنتی خود به انتشار بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت.

دویچه‌وله: رهبر ایران اسرائیل را غده سرطانی دانست

دویچه‌وله با اشاره به سخنان رهبری نوشت که رهبر ایران اسرائیل را غده سرطانی توصیف کرد که باید از بین برود.

این بنگاه خبری آلمان به بخش‌هایی از سخنان رهبری که در آن رژیم صهیونیستی را با کرونا مقایسه کرده بود نیز اشاره کرد.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نیز به انتشار بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت.

آسوشیتدپرس: رهبر ایران تاکید کردند که ایران ضد اسرائیل و نه ضد یهود است

این خبرگزاری نوشت که رهبر ایران در چند جا در سخنرانی ۳۰ دقیقه‌ای خود از اسرائیل با عنوان غده سرطانی یاد کرده است.

این خبرگزاری نوشت که رهبر ایران در این سخنرانی تاکید کردند که ایران ضد یهودی نبوده بلکه با رژیم صهیونیستی مخالف است.

رهبر ایران امروز در سخنرانی خود فرمودند: «طرح همه‌پرسی از همه‌ی ادیان و اقوام فلسطینی ــ که از نزدیک به دو دهه‌ی پیش از این ارائه کرده‌ایم ــ تنها نتیجه‌ای است که باید بر چالش‌های امروز و فردای فلسطین مترتّب شود. این طرح نشان میدهد که ادّعای یهودی ستیزی که غربیان با بوق‌های خود آن را تکرار میکنند، بکلّی بی‌اساس است. در این طرح، فلسطینیانِ یهودی و مسیحی و مسلمان، در کنار هم در یک همه‌پرسی شرکت و نظام سیاسی کشور فلسطین را تعیین میکنند؛ آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است و صهیونیسم، خود بدعتی در آئین یهود و کاملاً بیگانه از آن است.»

پایگاه اینترنتی شبکه خبری المنار نیز به انتشار بخش عمده‌ای از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت.

المنار: رهبر ایران بر مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کردند

این شبکه خبری تیتر خبر خود را اینگونه انتخاب کرد که رهبر ایران بر ادامه مبارزه برای فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با این رژیم تاکید کردند.

پایگاه اینترنتی این شبکه خبری نوشت که رهبر ایران فرمودند: «آن روزی که دولت‌های فاتح جنگ اوّل جهانی، منطقه‌ی غرب آسیا، یعنی قلمرو آسیایی حکومت عثمانی را به عنوان مهم‌ترین غنیمت جنگی، میان خود در کنفرانس پاریس تقسیم می‌کردند، نیاز به یک پایگاه امن در قلب این منطقه را برای تضمین سلطه‌ی دائمی خود بیش از پیش احساس کردند؛ و سرانجام پس از دوّمین جنگ جهانی با استفاده از غفلت و گرفتاری دولت‌های منطقه، ضربه‌ی خود را وارد آوردند و رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّتِ صهیونیست را اعلام کردند. آماج این ضربه در درجه‌ی اوّل ملّت فلسطین و در درجه‌ی بعد همه‌ی ملّتهای این منطقه بودند.»

خبرگزاری سانای سوریه نیز به انتشار بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری به مناسبت روز جهانی قدس پرداخت.

سانا: پرچم فلسطین برافراشته خواهد ماند

این خبرگزاری نوشت که رهبر ایران در سخنرانی خود تاکید کردند که پرچم فلسطین همچنان برافراشته خواهد ماند.

سانا نوشت که رهبر ایران فرمودند: «مذاکره با آمریکا و دیگر دولت‌های غربی و نیز با مجامع بی‌خاصیّت بین‌المللی، تجربه‌ی تلخ و ناموفّق فلسطین است.»

گروه :
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.