صفحات داخلی

بازدید استاندار محترم
تاریخ خبر : 1401/01/30
تعداد بازدید: 167
تعداد نظرات: 0
بازدید استاندار محترم

روز چهارشنبه مورخه 1401/01/30 جناب آقای دکتر معتمدیان استاندار آذربایجان غربی  به همراه هیات همراه شامل نمایندگان محترم مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی،  فرماندار محترم ارومیه-  و جمعی از مسدولین شهرستان و بخش ، در ادامه سفر به بخش سیلوانه از شهر سیلوانه بازدید نمودند، ابتدا ایشان با حضور در گلزار مطهر شهدا، با قرائت فاتحه به مقام والای شهیدان احترام نمودند، سپس مسیر گلزار شهدا تا مسجد جامع را پیاده رویی نموده  و در مسجد جامع شهر سیلوانا بیاناتی را ایراد نمودند.

در ابتدای مراسم  حاج آقا عزیان امام جمعه محترم سیلوانه  بعد از عرض خوش آمدگویی  سخنانی را بیان نمودند که مهم ترین آنها به شرح زیر است:

ایجاد بازارچه مرزی - تعریض و دو باند نمودن مسیرهای اصلی بخش سیلوانا-تکمیل کاز رسانی به تمام روستاهای بخش سیلوانا-حمایت جدی از کشاورزان و باغداران و دامداران- توسعه فضاهای ورزشی و آموزشی- ایجاد استغال برای جوانان.

در ادامه مراسم آقای حضرت پور نماینده محترم مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی،  بخشدار محترم، شهردار محترم سخنانی را ایراد نمودند.

سپس جناب آقای دکتر معتمدیان سخنرانی ایراد نمودند و با اشاره به آرمان های مقدس جمهوری اسلامی و سیاست ها دولت سیزدهم ، توجه به توسعه مناطق مرزی را از اولویت ها بیان نمودند و

محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در دهمین سفر شهرستانی در جمع مردم بخش سیلوانای ارومیه، تکمیل و ایجاد زیرساخت های توسعه در مناطق مرزی، محروم و روستایی را از اولویت های دولت در استان عنوان کرد و گفت: ریاست جمهور با تلاشی شبانه روزی و حضور در شهرستانها و بازدیدهای میدانی با تاکید بر دیدار چهره به چهره با مردم در جریان مشکلات مناطق مختلف کشور قرار می گیرد.

وی افزود: یکی از ویژگیهای سفرهای هیات دولت به استانها شناسایی مشکلات و ظرفیت های لازم برای تامین زیرساخت های توسعه از جمله اشتغال است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اجرای سفرهای شهرستانی با تاکید بر برنامه ریزی و کار کارشناسی افزود: در شهرهای شهرستانی به دنبال شعار نیستیم و تیم های کارشناسی در سطوح مختلف ضمن حضور در شهرستانها و بخش ها مشکلات را احصا و جمع بندی می کنند و نهایتا امر با حضور مدیران ارشد و نمایندگان مجلس مصوبات لازم برای توسعه تدوین و نهایی می گردد.

معتمدیان رفع بخشی از دغدغه های مردم را از اهداف دهمین سفر برشمرد و گفت: مشکلات این منطقه اگر چه انباشت سالیان قبل است اما با حمایت و همراهی مردم قصد داریم با تصمیم گیری هایی لازم و با برنامه بخشی از دغدغه ها را رفع نماییم. 

وی مطالبات مردم سیلوانا در بحث جاده ها را بحق دانست و گفت: این منطقه به جهت ظرفیت های مهم مرزی، گردشگری و جمعیتی نیازمند مسیرهای مواصلاتی استاندارد است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: همه اقدامات را باید در بحث ایجاد زیرساخت ها متمرکز کنیم. امکانات فراهم کنیم تا مردم به عنوان مرزنشینان در تامین امنیت در کنار نیروهای نظامی و مرزبانان غیور بتوانند زندگی بدون دغدغه ای داشته و شرایط تثبیت جمعیت در این منطقه را فراهم کنیم.

معتمدیان شکاف های بی عدالتی در استان را مورد اشاره قرار داد و کاستن از این شکاف ها را از اولویت های دولت برشمرد و تصریح کرد: اولویت دولت تخصیث اعتبارات به پروژه های نیمه تمام در مناطق کمتر برخوردار است.

وی گفت: اعتبارات محدودی داریم و مجبوریم با اعتبارات قطره چکانی نسبت به اولویت بندی پروژه های اقدام نماییم. سفرهای شهرستانی نیز در جهت اولویت بندی پروژه های زیرساختی است. 

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مطالبه مردم سیلوانا در بحث سرانه آموزشی گفت: تلاش داریم تا فضای سرانه آموزشی این منطقه را حداقل به میانگین استانی برسانیم. ایجاد اماکن ورزشی و توجه به راههای فرعی از جمله محور مرگور ترگور، راژان باید از برنامه های راهداری و راه شهرسازی باشد تا با مطالعات لازم زمینه تانین اعتبار و شروع عملیات بهسازی مسیرها را فراهم سازند.

معتمدیان با بیان اینکه محور سیلوانا یک محور گردشگری است ادامه داد: با توجه به انواع جاذبه ها طبیعی در این منطقه، اداره کل میراث فرهنگی باید با یک برنامه جامع بستر حضور سرمایه گذاران را فراهم سازد.

وی مردم،دولت و بخش خصوصی را سه ضلع اساسی توسعه دانست و افزود: دولت وظیفه ایجاد زیرساخت ها را دارد. تکمیل زیرساخت های گردشگری نیز بر عهده بخش خصوصی است و مردم نیز با همراهی با فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری باید در بحث توسعه نقش آفرین باشند.

استاندار آذربایجان غربی یکی از تهدیدات مناطق با ظرفیت گردشگری را بحث زمین خواری دانست و افزود: اگر زمینی در این مناطق برای ایجا زیرساخت های توسعه و گردشگری به سرمایه گذاران داده می شود باید دارای زمانبندی باشد تا اگر به تعهدات خود عمل نکردند خلع ید شود. اینکه زمینی واگذار شود و اقدامی صورت نگیرد به هیچ وجه قابل قبول نیست. هرکسی که امکانات بیت المال را در راستای سرمایه گذاری تحویل می گیرد باید طبق تعهدات عمل کند.

معتمدیان تکمیل پروژه های نیمه تمام در منطقه با اولویت توسعه فضاهای آموزشی و ورزشی و توسعه امکانات درمانی و پزشکی را از اولویت های دولت در این منطقه عنوان کرد و گفت: پروژه هایی نیمه تمامی در منطقه وجود دارد که مردم سالهاست چشم انتظار اتمام آنها هستند لذا با پیگیری و همت مدیران و حمایت نمایندگان قصد داریم آنها را به اتمام برسانیم‌.

وی خطاب به مدیران حاضر در مراسم گفت: قابل قبول نیست هنوز شاهد مدارس کانکسی باشیم. مدیران باید کارها را کارشناسی اولویت بندی کنند. اداره کل نوسازی مدارس باید حذف مدارس کانکسی و استاندارد سازی سیستم های گرمایشی را در اولویت خود قرار دهد. 

استاندار آذربایجان غربی افزود: باید قولی که به مردم می دهیم را در زمان مقرر عملیاتی کنیم. اگر هم به هر دلیلی در زمان مقرر نتوانستیم به قول خودمان عمل کنیم این موضوع را صادقانه با مردم در میان بگذاریم. 

معتمدیان همچنین از شروع عملیات گازرسانی به شانزده روستای سیلوانا در تیرماه امسال خبر داد و گفت: امیدواریم بخش مهمی از این پروژه گازرسانی در دهه فجر امسال به پایان برسد.

وی اخذ سند برای اراضی کشاورزی و توجه به منابع طبیعی را نیز مورد اشاره قرار داد.

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بعد از سفر به هر پنج بخش شهرستان ارومیه شورای برنامه ریزی استان تشکیل خواهد شد و مصوبات لازم برای توسعه شهرستان تدوین و نهایی می شود. مصوبات را در اختیار رسانه ها و مردم قرار می دهیم تا با مطالبه گری از مدیران در بحث تحقق آنها ما را یاری کنند.

 

گروه : نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.